0551 231 83 55

Petekler ısınmıyor veya üst kısımlarının sorunsuz bir şekilde ısınıp alt kısımların soğuk kalması peteklerinizin iç kısımlarının tıkandığının göstergesidir. Bu durumda petek temizliği yapılması şarttır.

İstanbul Petek Temizliği

Peteklerin ısınmaması tıkanıklıklar sonucu meydana gelir. Tıkanıkların oluşmasını nedenini ise, kireç, korozyon, tortullar, suyun balçıklaşması ve uzun süre yapılmayan petek temizliği olarak gösterebiliriz. Kalorifer ve kombi tesisatları kapalı devre sistem esaslı çalıştıkları için devamlı olarak aynı suyun tesisat içerisinde döngüsü söz konusudur. Suyun bileşiminde bulunun oksijen ve kireç, korozyon ve kireç tabakalarının oluşumunu tetikler, tabakalar bir süre sonra katılaşmaya başlayarak suyun döngü sağladığı yolları tıkar ve tesisat içerisindeki su, bu kısımlara ulaşamaz. Ya da oluşan tabakalar gereğinden fazla katmanlaşma gösterir ve ısıyı kırar. Kombinize bağlı olan peteklerin kombiye olan uzaklıklarına göre en yakını ile en uzaktaki petek arasında oluşan ısı farkının nedeni bundan kaynaklanmaktadır. Bu durum petek temizliği yapıldıktan sonra reglaj ayarı ismi verilen basit ama etkili bir yöntem ile giderilmektedir. Bu ayar peteklerinizden elde ettiğiniz ısının homojen (her noktada eşit) bir dağılım göstermesine neden olacaktır.
 

İstanbul petek temizliği, petek temizliği makineleri ve kimyasal maddeler yardımı ile yapılmakta olup, tesisat içerisindeki bu tabakaların parçalanması, parçalandıktan sonra ise tesisat içerisinden makine yardımı ile dışarı çıkarılması esasına dayanır. Bu işlem teknolojik bir yöntem olup, hiç bir şekilde peteklerinizin yerinden sökülmesini gerektirmez. Petek temizliğini 2 yılı aşkın bir süredir yaptırmamışsanız yukarıda bahsettiğimiz sorunlar ve bu sorunların benzerleri ile karşılaşmanız olasıdır. Yaptıracağınız petek temizliği ile 2 yıl gibi bir süre boyunca ısınma problemleri ile uğraşmazsınız. Bu temizliğin uzman firmalarca yapılması gerekmektedir. Keza hangi solüsyonların ne miktarda kullanılacağı ve gerekli ekipmanın yüksek maliyetli olduğu için bu işi uzmanların ellerine bırakmak daha mantıklı olacaktır. Hem daha ekonomik hem de bu işlemler bilgi ve tecrübe gerektirdiğinden, sonrasında olası başka bir problemle karşılaşmamak adına, bu temizliği profesyonel kişilere bırakmak daha doğrudur. Petekler ısınmıyor diyorsanız ısınma problemlerinizi tamamı ile çözerek ekonomik bir şekilde ısınmanızı sağlar. Petek temizliği yüksek faturalarınıza "dur" diyebilmenin en etkili yöntemidir.


Web Tasarım: Sitenhazir